Wersje i kontrowersje

Braun o Żydach – rabini Chabad-Lubawicz to antychrześcijańska sekta

Gościem Mediów Narodowych i redaktora Michała Murgrabi był Grzegorz Braun. Panowie rozmawiali o ustanawianiu Dni Judaizmu i Islamu w Polsce.

W programie przewodniczący Pobudki mówił między innymi o zbiorze anonimowych tekstów środowisk rabinackich o nazwie Toledot Jeszu, ujętych w formie haggad, które odnoszą się do Pana Jezusa.

Jeszu można odczytywać jako anagram hebrajskich słów: niech imię Jego i pamięć o Nim zaginą.

Pan Jezus przedstawiony jest w tych historyjkach jako oszust i heretyk. Syn Żydówki zgwałconej przez rzymskiego legionistę.

Cuda Jeszu miały być wynikiem czarnej magii. Żydzi mieli go ukrzyżować za szerzenie herezji, a jego uczniowie wykradli ciało z grobu, by dowieść jego zmartwychwstania.

Warto nadmienić, iż Profesor Jan Iluk – historyk, były kierownik Zakładu Historii Starożytnej Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego wydał to paszkwilanckie „dzieło”.

Grzegorz Braun stwierdził, iż warto sięgnąć po pozycje wydaną przez gdańskiego profesora, ażeby urealnić sobie pogląd i zdać sobie sprawę, z czym w rzeczywistości mamy do czynienia.

Redaktor Murgrabia prowadził żywą dyskusję z Grzegorzem Braunem na temat między innymi Talmudu i innych ksiąg judaizmu rabinicznego.

Braun przytacza wypowiedzi niektórych rabinów, jakoby goje – czyli np. my, chrześcijanie – nie jesteśmy tworem boskim, lecz jesteśmy produktem demonicznym. Jest to zdanie rabinów powiązanych z sektą Chabad-Lubawicz, która gości w polskim sejmie (na zaproszenie obecnego rzadu!).

Szef Pobudki znany jest z zainteresowań judaizmem rabinicznym, przez co wielokrotnie miał nieprzyjemności, jednak godne pochwały jest to, że pomimo przykrych sytuacji głosi konkretne fakty z należytą kulturą.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem Mediów Narodowych:

Źródło: medianarodowe.com

Powiązane tematycznie

330 mln dywidendy dla Lipska – Gdańsk jak Zabłocki na mydle

Redakcja

Do żadnego dobrobytu nigdy nie dojdziemy!

Homo Politicus

MINĄŁ SIERPIEŃ 2019. Krótkie komentarze do wybranych wydarzeń tego miesiąca.

Janusz Beński

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie