Informacja prasowa Z Gdyni

Bolt uruchamia elektryczne hulajnogi w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Bolt wprowadza nową opcję bezpiecznego transportu oraz zwiedzania w Trójmieście. Na ulicach Gdańska, Gdyni i Sopotu pojawią się elektryczne hulajnogi – sposób na szybkie przemieszczanie się po mieście, bez korków i czekania na przystanku, za to z możliwością nacieszenia się pięknymi widokami podczas wakacyjnych wypadów nad morze.

Mieszkańcy Trójmiasta a także turyści korzystający z lata nad Bałtykiem, którzy są już użytkownikami aplikacji Bolt, zobaczą symbol hulajnogi w swojej aplikacji. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do „wypożyczalni” jednośladów. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR. Przy pierwszym użyciu wyświetli się instrukcja dla użytkownika ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy i parkowania pojazdu. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji Bolt, mogą pobrać ją z Google Play (Android) lub App Store (iOS). Odblokowanie elektrycznej hulajnogi jest bezpłatne, korzystający z wypożyczalni w Trójmieście będą płacić 0,50 zł za każdą minutę jazdy.

Po zakończonym przejeździe, pojazd należy zaparkować w bezpiecznym miejscu, najlepiej w pobliżu stojaka na rowery lub w obszarze zaznaczonym na mapie w aplikacji. Wszystkie jednoślady Bolt wyposażone są we wbudowane urządzenia śledzące GPS, które dostarczają danych o miejscach odbioru i parkowania a także pozwolą zespołowi firmy na co dzień zadbać o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Każdego dnia rano Bolt będzie redystrybuować elektryczne hulajnogi do wyznaczonych miejsc. Wszystkie pojazdy będą regularnie dezynfekowane, a użytkownicy zachęcani są do używania rękawiczek podczas jazdy. Wypożyczenie elektrycznej hulajnogi odbywa się bezdotykowo.

– Cieszy nas fakt, że Bolt poprzedził swoje działania rozmowami z przedstawicielami miasta. Była to okazja do wskazania dogodnych miejsc, w których co rano hulajnogi byłyby udostępniane, czy też wyznaczenia punktów niedozwolonych do pozostawiania pojazdów. Poza omówieniem miejsc, w których co rano będą podstawiane naładowane pojazdy oraz obszarów wyłączonych z możliwości ich parkowania, omówiono także zasady funkcjonowania gorącej linii ze Strażą Miejska w Gdyni, która ma posłużyć dla szybkich interwencji w sprawie hulajnóg. Wskazano także ulice, na których obowiązywać będzie ograniczenie prędkości w poruszaniu się na elektrycznych hulajnogach

 – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

– Misją Bolt jest unowocześnienie sposobów w jakie przemieszczamy się po mieście – by były bardziej przyjazne środowisku i konsumentowi. Elektryczne hulajnogi stają się komplementarnym środkiem komunikacji miejskiej obok przewozów i transportu publicznego, zarówno na krótszych, jak i dłuższych dystansach – to ważne, że Polacy zaczęli dostrzegać, że to przystępne cenowo rozwiązanie może stać się sposobem na dojazd do pracy czy na spotkania na mieście

 dodaje Valerii Romanov, manager operacyjny Bolt odpowiadający za rozwój wypożyczalni elektrycznych hulajnóg.

Mieszkańcy Trójmiasta, a także wielbiciele polskiego morza z całego kraju będą mieli do dyspozycji urządzenia, które osiągają maksymalną prędkość 25 km/h, a ich pojemny akumulator pozwala na przejechanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Jednoślady, dostępne w wypożyczalni Bolt zostały też wyposażone w dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa – Tryb początkujący stworzony z myślą o użytkownikach korzystających z hulajnogi pierwszy raz, który ogranicza prędkość do 15 km/h oraz możliwość dostosowania maksymalnej prędkości jazdy do obowiązujących lokalnie przepisów.

– Gdynia od dawna stawia na elektromobilność, czego flagowym przykładem są gdyńskie trolejbusy. Zachęcamy mieszkańców do wyboru ekologicznych rozwiązań i wspólnego dbania o środowisko. Z tym większą radością udostępniamy dla gdynian elektryczne hulajnogi, które w naszym mieście pojawią się przy współpracy z firmą Bolt

 – podsumowuje Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Wypożyczalnie Bolt można już znaleźć w 9 polskich miastach – Katowicach, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, a od dziś także w Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Bolt to wiodąca europejska platforma transportowa, która koncentruje się na stwarzaniu łatwego, szybkiego i niezawodnego sposobu na codzienne przemieszczanie się po mieście. Bolt jest obecny w 29 polskich miastach, działalność firmy obejmuje ride-hailing, mikro mobilność (hulajnogi) i dostarczanie jedzenia.

Firma Bolt, założona przez Markusa Villiga, rozpoczęła działalność w 2013 roku. Jest to jedna z najszybciej rozwijających się platform transportowych w Europie.

Bolt ma ponad 30 milionów użytkowników w ponad 35 krajach na całym świecie.

informacja prasowa BOLT

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie