Przy Bulwarze Nadmorskim powstała przestrzeń przeznaczona dla biegaczy
Sport Z Gdyni

Bieżnia przy bulwarze Nadmorskim już czeka na biegaczy

Zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego w dzielnicy Kamienna Góra został właśnie zrealizowany. To blisko 600-metrowa przestrzeń przy bulwarze Nadmorskim przeznaczona dla biegaczy.

Nie jest odkryciem, że miłośnicy aktywności fizycznej mają swoje ulubione miejsca do biegania w pięknych gdyńskich plenerach. Jednym z nich niewątpliwie jest bulwar Nadmorski, który zapiera dech w piersiach swoimi widokami. Wychodząc naprzeciw aktywnym, już niebawem będzie można tam pobiec specjalnie przystosowaną do tego bieżnią.

– Bulwar Nadmorski to jeden z symboli Gdyni. W ostatnich tygodniach przeprowadziliśmy szereg inwestycji, dzięki którym jest to miejsce jeszcze bardziej estetyczne i funkcjonalne. Jedną z nich jest bieżnia, którą oddajemy do dyspozycji miłośników aktywności fizycznej. Jestem przekonany, że od teraz bieganie w tych malowniczych okolicznościach przyrody będzie jeszcze przyjemniejsze – przyznaje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

„Nowoczesna bieżnia zastąpi doły i kałuże, po których biegają obecnie mieszkańcy Gdyni” – czytamy w projekcie autorstwa Andrzeja Filipowicza. Wybudowana została między al. Marsz. Piłsudskiego a Browarem Port Gdynia. Będzie ulokowana od strony skarpy, w sąsiedztwie istniejącej ścieżki rowerowej. W związku z faktem, iż zasoby terenowe są ograniczone, a pod ziemią przebiegają instalacje, uzgodniono możliwą dopuszczalną szerokość bieżni na 1,6 metra. Jej całkowita długość sięgnie blisko 600 metrów.

– Centrum Gdyni pięknieje w oczach i jest coraz bardziej przyjazne mieszkańcom. To efekt systematycznego realizowania projektu KLIMATyczne Centrum, ale również inwestycji takich jak wymiana kładek na plaży czy budowy bieżni. Dzięki temu w „sercu” naszego miasta każdy będzie czuł się dobrze i odnajdzie dla siebie przestrzeń do spędzania czasu w ulubiony sposób – dodaje Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.

Łączny koszt inwestycji wyniósł 271.536,77 zł brutto. Malowniczy krajobraz uzupełnią również nowe kładki przy plaży miejskiej. Efekt tych prac zobaczymy w najbliższych dniach.

Autor: Dawid Kowalski UM GDYNI

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x