Kultura Redakcja poleca

Biesiada literacka: prof. NORMAN DAVIES

fot. Mariusz Kubik//wikimedia.org

Gościem  kolejnego spotkania w ramach cyklu Biesiada literacka będzie  Pan profesor NORMAN  DAVIES.

Spotkanie odbędzie się w Teatrze Muzycznym  w Gdyni

19 października o godzinie 12.00 na Nowej Scenie.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Norman Davies – naukowiec, podróżnik i pisarz, szczęśliwiec i mistrz we wpadaniu z deszczu pod rynnę, syn i brat, mąż i ojciec oraz – last but not least – świadek historii.

Adwokat pokrewieństwa między historią a literaturą. Autor bestsellerówm.in.:Boże igrzysko. Historia Polski, Powstanie ’44, Europa walczy 1939–1945. Nie takie proste zwycięstwo, Orzeł biały, czerwona gwiazda. Wojna polsko-bolszewicka 1919–1920, Zaginione królestwa, Na krańce świata. Podróż historyka przez historię.

„Norman Davies. Sam o sobie” rozmowa o najnowszej i jedynej w dorobku twórcy biografii. Autor ponad 20 książek przetłumaczonych na ponad 30 języków, profesor Uniwersytetów Oxford i Cambridge, doktor honoris causa 7 Uczelni.

„Kiedy się urodził, mama karmiła go za pomocą wiecznego pióra z pompką. Nie wierzono, że przeżyje.
Uwielbiał podróże i świeże powietrze. Po studiach na Oksfordzie chciał zostać… przewodnikiem górskim. Sport miał we krwi. Nie znosił wylegiwania się na plaży, za to uwielbiał samodzielnie prać koszule w wannie i prasować je, stojąc na balkonie z widokiem na Pacyfik.

Wybitny historyk, autor przełomowego Powstania ’44, jeden z najlepszych znawców Europy Wschodniej, wnikliwy obserwator rzeczywistości, po raz pierwszy opowiada tak osobistą historię: o rodzinie, dorastaniu w Bolton, karierze nauczyciela, związkach z Francją i Polską, samochodach, futbolu, trudnych decyzjach, odważnych celach. Wszystko w charakterystycznym, erudycyjnym Daviesowym stylu – pełnym anegdot i z szerokim tłem historycznym, a także z ostrym realizmem – bez grama idealizacji, za to ze szczyptą angielskiego humoru”.

Zapraszam serdecznie,

Renata Nehrebecka

Powiązane tematycznie

Weekendowy Konsulat Kultury

W Gdyni za pół ceny

Redakcja

Każdy może przeciwdziałać globalnemu ociepleniu

Eko Animals

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie