Kultura Z Gdyni

Odjazdowi bibliotekarze przejadą przez Gdynię

fot. facebook.com/Biblioteka Gdynia

Wsiądą na rowery i pojadą w miasto. Bibliotekarze z Gdyni ruszą w prawdziwy rajd na dwóch kółkach. Przemierzą leśne ścieżki oraz gdyńskie ulice. A trasę będą im wyznaczać dwie miejskie biblioteki.  W sobotę, 25 maja, odbędzie się kolejna edycja akcji Odjazdowy Bibliotekarz. To przejazd rowerowy, który ma promować czytelnictwo i popularyzować działania kulturalne. W akcji może wziąć udział każdy. Bibliotekarze zapraszają na wspólną wycieczkę mieszkańców.

– Impreza ma na celu integrację czytelników z bibliotekarzami. Każdy może wziąć w niej udział. Bibliotekarze pojadą na pewno, ale zapraszamy także wszystkich, którzy kochają książki i jazdę na dwóch kółkach – mówi Zuzanna Gajewska z Biblioteki Gdynia.

Rowerowy rajd odbędzie się w sobotę, 25 maja. Wyruszy sprzed Biblioteki z Pasją, która mieści się w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98). Zbiórka uczestników na parkingu przed biblioteką. Wszyscy chętni, którzy chcieliby wziąć udział w akcji powinni się tam gromadzić od godz. 10.00. Sam przejazd wystartuje o godz. 10.30, po uformowaniu się szyku. Stamtąd rowerzyści ruszą w kierunku Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na uczestników rajdu czekają niezapomniane wrażenia.

– Trasa będzie miała około 23 kilometrów. Koordynatorka akcji zapewnia, że większa jej część będzie z górki, więc nie trzeba się martwić o zbyt szybkie tempo i trudny przejazd. Uczestnicy będą jechać około 15 km/h. Przejazd potrwa około 3 godziny – mówi Gajewska.

Mapka poglądowa trasy // materiały prasowe

Rajd zakończy się przy niedawno otwartej Bibliotece Śródmieście (ul. Władysława IV 7/15). Tam zlokalizowana będzie meta przejazdu i coś jeszcze. A to dlatego, że dla uczestników przygotowano dodatkowe atrakcje. Jedna z nich to wspólne zwiedzanie biblioteki. Rowerzyście otrzymają też drobne upominki.

Organizatorzy proszą, aby w trasę zabrać ze sobą pomarańczowe elementy ubioru lub wyposażenia. Kolor ten jest bowiem jednym ze znaków rozpoznawczych Odjazdowego Bibliotekarza. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa oraz popularyzację działań kulturalnych Biblioteki Gdynia. Odbywa się ramach ogólnopolskiej inicjatywy Odjazdowy Bibliotekarz.

Koordynatorką przejazdu jest Anna Socha, miłośniczka rowerowych wycieczek, która na co dzień pracuje w Bibliotece Gdynia.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się tutaj.

Autor: Magdalena Czernek/Gdynia.pl

Powiązane tematycznie

44. FPFF: Złote Lwy dla „Obywatela Jonesa”

Laureaci 44. FPFF

Kultura i rozrywka

Prezydent Gdyni z odznaczeniem Bene Meritus Powiatom

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie