Na zdrowie Redakcja poleca

Bezpłatne badanie mammografem

fot. materiały prasowe / www.mammo.pl

Należy do najczęściej występujących nowotworów złośliwych u kobiet. Rocznie, odbiera życie kilkunastu tysiącom kobiet w Polsce. Mowa o raku piersi. Dzięki finansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia, bezpłatnej mammografii, gdynianki będą mogły skutecznie zadbać o swoje zdrowie.

W ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi badanie wykonać mogą kobiety w całej Polsce. Mobilna pracownia mammograficzna do Gdyni przyjedzie

13 marca, gdzie zaparkuje przy ul. Morskiej 82, na parkingu marketu Kaufland w godzinach od 10:00 do 18:00.

Do udziału w akcji zaproszone są wszystkie panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie leczą się z powodu nowotworu piersi oraz nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w poprzednim roku otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania.

Lekarze podkreślają, że tylko regularne kontrole mogą pomóc ustrzec się przed niebezpiecznymi zmianami w organizmie. Pozytywny wynik mammografii sprzed kilku lat nie jest gwarantem zdrowia w chwili obecnej. Istotnym elementem badania jest porównanie jego wyników, dlatego organizatorzy akcji proszą o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.

Wszystkie panie, które chcą wziąć udział w badaniu, mogą dokonać wcześniejszej rejestracji pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub poprzez wypełnienie formularza. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.mammo.pl.

Specjalistyczne badanie przeprowadzi przychodnia LUX MED.

Powiązane tematycznie

Zawody przyszłości – Koduj z Gigantami!

Redakcja

Ziemia Obiecana

Piotr Sobolewski

Kalendarz wyborczy

Homo Politicus

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie