Punkt Konsultacyjno - Informacyjny
Informacja prasowa Na zdrowie Redakcja poleca Warto wiedzieć Za miedzą

Bezpłatna oferta wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym

Statystyki dla województwa pomorskiego wskazują, iż 24,8% jego mieszkańców doświadczyło zaburzeń psychicznych. Interpretacja tego wyniku skłania do refleksji nad wartością  zdrowia psychicznego oraz koniecznością przygotowania oferty działań, które będą  przydatne zarówna dla osób w  kryzysie psychicznym,  jak i dla ich bliskich.

Żyjemy obecnie w szczególnym czasie naznaczonym pandemią. Odciska ona piętno w każdym aspekcie naszego funkcjonowania. Izoluje, wywołuje lęki, przynosi obawy o naszą przyszłość. Jest to czas, w którym każdy jeszcze bardziej niż dotychczas narażony jest na problemy ze zdrowiem psychicznym.

Odpowiedzią Pomorskiej Koalicji Zdrowia Psychicznego na rosnące potrzeby wsparcia psychologicznego jest inicjatywa działania Punktu Konsultacyjno– Informacyjnego/Doradztwa telefonicznego dla osób w kryzysie psychicznym, który będzie pełnił rolę wspierającą, diagnozującą oraz informacyjną.

Punkt jest prowadzony w ramach struktur Sopockiego Stowarzyszenia na Drodze Ekspresji. Stanowi pierwszą w mieście i drugą na terenie Trójmiasta tego typu formę pomocy.

            Jeśli zmagasz się z kryzysem psychicznym lub chcesz dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy dla siebie lub bliskich –  zadzwoń pod numer telefonu:  572 685 422 .

Dyżur telefoniczny w każdy wtorek w godz. 16.30 – 18.30 pełni  Pedagog/Asystent Zdrowienia Natasza Ligocka – Świerk,  zaś w każdy czwartek w godz. 16.30 – 18.30 możesz porozmawiać z  Psychologiem Patrycją Szczepańską.

Udzielamy bezpłatnego wsparcia psychologicznego mieszkankom i mieszkańcom Pomorza, informujemy na temat aktualnej oferty wsparcia w obszarze zdrowia psychicznego.

Zapraszamy również do kontaktu mailowego:   punkt@otwartebramy.org


Punkt Konsultacyjno – Informacyjny realizowany jest w ramach kampanii społecznej „Odmień swoją głowę „ na rzecz podniesienia świadomości na temat chorób i zaburzeń psychicznych współfinansowanej ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozostających w dyspozycji Marszałka Województwa Pomorskiego, środków Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Gminy Miasta Sopotu, Gminy Miasta Gdyni.

informacja prasowa

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie