fot. Hel Nasze Miasto
koronawirus Polityka Za miedzą

Barbara Nowacka uprzejmie pyta Drelicha

Wojewoda Pomorski zlikwidował oddział COVID-owy w Helu, mimo wzrostu zakażeń. Skąd taka decyzja? O to pytam w moim piśmie do wojewody.

 
Szanowny Panie Wojewodo,
 
21 stycznia b.r. pan Mirosław Wądołowski, Burmistrz Helu, podał do wiadomości publicznej informacje dotyczące pandemii i ochrony zdrowia w jego mieście.
 
Burmistrz miasta potwierdził, że zgodnie z decyzją Wojewody Pomorskiego z dnia 14 stycznia b.r. zamknięto tzw. oddział COVID-owy w 115 Szpitalu Wojskowym w Helu. 18 stycznia b.r. Hel został pozbawiony 23 łóżek przeznaczonych dla zakażonych koronawirusem.
 
Burmistrz Wądołowski wskazuje na alarmujące dane o liczbie osób zakażonych SARS-COV-1 w Helu. W ciągu tylko dwóch tygodni liczba mieszkańców z wynikiem pozytywnym testu na koronawirusa powiększyła się czterokrotnie. Jeszcze 5 stycznia zakażonych koronawirusem było 24 mieszkańców Helu, tydzień później było ich już 52, a 19 stycznia odnotowano aż 98 zakażonych. W przypadku Helu, który jest niewielką miejscowością, ten wzrost jest znaczny i bardzo niepokojący.
 
W związku z powyższym uprzejmie proszę o wyjaśnienie:
1. Dlaczego w momencie największego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w Helu podjął Pan decyzję o odwołaniu gotowości 23 łóżek dla osób z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia SARS-COV-2?
2. Na podstawie jakich danych, jakich źródeł wydał Pan tę decyzję?
3. Jakie możliwości kadrowe i organizacyjne 115 Szpitala Wojskowego nie pozwalają na utrzymanie 23 łóżek w gotowości, przy tak drastycznym wzroście zakażeń w mieście?
 
Z poważaniem,
Barbara Nowacka

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x