Z kraju

Bank Pekao wygrał przetarg na pożyczkę płynnościową dla MŚP

Bank Pekao S.A. wygrał organizowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego przetarg na pośrednika finansowego dla Pożyczki Płynnościowej POIR na terenie województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Produkt ma za zadanie zapewnić finansowanie płynnościowe firmom z sektora MŚP w związku z negatywnymi konsekwencjami gospodarczymi spowodowanymi pandemią COVID-19. Suma finansowania dla dwóch województw wynosi 25 mln zł. Produkt wejdzie do oferty banku pod koniec lipca.

Pekao złożyło najkorzystniejszą ofertę przetargową i wygrało ogłoszony przez Bank Gospodarstwa Krajowego konkurs na pośrednika finansowego dla Pożyczki Płynnościowej POIR, mającej na celu wsparcie mikro, małych i średnich firm prowadzących działalność gospodarczą na terenie województw pomorskiego oraz zachodniopomorskiego, które z powodu pandemii COVID-19 znalazły się w trudnej sytuacji.

– Pożyczka płynnościowa POIR pomoże przedsiębiorcom w regulowaniu bieżących zobowiązań, takich jak: wynagrodzenia pracowników i podwykonawców, zaległe oraz bieżące faktury czy opłaty za użytkowanie infrastruktury. W tej sytuacji gospodarczej to istotne wsparcie, które realnie wpłynie na kondycję firm – beneficjentów programu. Pożyczka jest kolejnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców wprowadzonym w Banku Pekao, które ma za zadanie wzmocnić płynność firm poszkodowanych przez COVID-19

 – mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao S.A., odpowiedzialna za Pion MŚP.

Łączny budżet dla dwóch województw wynosi 25 mln zł. Pożyczki płynnościowe POIR dla przedsiębiorców będą objęte dotacją na pokrycie całkowitej wartości odsetek od kapitału. Umowy będzie można zawierać do 31 grudnia 2020 r. lub do wyczerpania budżetu. Łączna wartość pożyczek objętych programem u jednego przedsiębiorcy nie może przekroczyć 15 mln zł.

Biuro Komunikacji Korporacyjnej Banku Pekao S.A.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Naczelny
Admin
17/07/2020 21:28

Otrzymaliśmy odpowiedź od nadawcy. Cytuję: MŚP to małe i średnie przedsiębiorstwa, natomiast POIR to Program Operacyjny Inteligentny Rozwój.

Olesia
Olesia
11/07/2020 18:18

Taki poważny bank, a takie wypociny. Najwyraźniej tam też dobierają po partyjnym uważąniu. Nie ganić redakcji.

Gdynioman
Gdynioman
11/07/2020 18:15

Nic z tego nie pojmuję. O co właściwie chodzi. Jakieś dziwne skróty. Co to za magik pisowski pisał. Redakcjo proszę o właściwy dobór treści przesyłanych artykułów.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie