Bądź „doktorem clownem”!
Informacja prasowa Na zdrowie

Bądź „doktorem clownem”!

Program „Terapii śmiechem” daje uśmiech i radość tym, którzy ich najbardziej potrzebują. Tylko w 2016 roku w szpitalach i placówkach w ramach regularnych wizyt dotarliśmy do 60 000 osób! Zorganizowaliśmy też wiele imprez charytatywnych i akcji specjalnych.

Było to możliwe dzięki zaangażowaniu wspaniałej drużyny 600 wolontariuszy w całej Polsce. Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” są jej siłą i pełnią w naszej organizacji kluczową rolę.

CO MOŻESZ ROBIĆ W RAMACH WOLONTARIATU?

– pracować z drugim człowiekiem – jako animator – „doktor clown” prowadzić zajęcia/spotkania z „Terapii śmiechem”

Pomagać, by osoby chore i hospitalizowane mogły zapomnieć o chorobie, a osoby niepełnosprawne i w kryzysach – o swoich trudnościach. Dzięki niezwykłemu programowi, scenariuszom, strojom, akcesoriom i dobrej woli – dzielić się radością i „leczyć śmiechem”.

– Wykorzystywać swój potencjał i umiejętności w dobrej sprawie – szukamy ludzi o najróżniejszych umiejętnościach

Z nami wykorzystasz swój potencjał, wiedzę i umiejętności w dobrej sprawie. Możesz zaangażować się we wsparcie zaplecza internetowego, graficznego, plastycznego, animacyjnego, fundraisingowego… Jesteś krawcową? Stworzysz niezwykłe kostiumy, akcesoria i upominki. Monterem kaloryferów? Wniesiesz ciepło do Fundacji. Informatykiem? Grafikiem? Masz inne umiejętności a przede wszystkim – chcesz zmieniać świat na lepsze? Dołącz do nas i pomagaj!

– Realizować akcje społeczne, edukacyjne i promocyjne

Oprócz regularnych odwiedzin podopiecznych z „Terapią śmiechem”, możesz współtworzyć nasze akcje specjalne, które promują pozytywne nastawienie, ofiarowują uśmiech, radość i zabawę, a także rozwój i zdobywanie nowej wiedzy. Są to programy edukacyjne, imprezy integracyjne, tworzenie kącików zabaw, działania twórcze.

– Działać w logistyce, promocji, PR i marketingu, współpracować z biznesem

Współtworzyć materiały promocyjne, brać udział w kręceniu filmów, wypowiadać się dla mediów, spotykać gwiazdy i znanych ekspertów i współpracować z nimi w dobrej sprawie

– słowem: pomagać a zarazem zdobywać bogate doświadczenie zawodowe

Wolontariat w Fundacji „Dr Clown” to jeden z najbardziej niezwykłych i oryginalnych wolontariatów. Dzięki niemu masz szansę włączyć się w niezwykły program „Terapii śmiechem”. Pomagać, rozwijać się i mieć pełne pole dla popisu dla Twojej kreatywności

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie