Informacja prasowa Sport

Babski Rajd 2019

8 września, w niedzielę, odbędzie się w Trójmieście 6. edycja Babskiego Rajdu. Po raz szósty ponad 50 załóg będzie miało okazję spróbować swoich sił za kierownicą. Tego dnia w godzinach 10:00-17:00 zawodniczki zmierzą się z nowymi konkurencjami, jak i tradycyjnymi już próbami sprawnościowymi.

Oprócz jazdy w alko goglach, testu Stewarta, jazdy z zasłoniętymi oczami, odbędzie się parkowanie na czas, jazda sprawnościowa na torze Autodrom Pomorze oraz kontrolowany poślizg. Oczywiście startujące drużyny czeka także niespodzianka w postaci konkurencji specjalnej, która zawsze trzymana jest przez organizatorów w tajemnicy aż do dnia rajdu.

Babski Rajd to amatorski rajd dla kobiet. Załogę tworzą kierowca i pilot – kierowcą musi być kobieta, pilotem może być mąż, partner bądź przyjaciółka uczestniczki. Co ważne, kierowca i pilot nie mogą posiadać licencji rajdowej.

Konkurencje rozlokowane są na terenie Trójmiasta z naciskiem na Autodrom Pomorze oraz Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku. Odcinki czasowe są pokonywane prywatnymi samochodami, natomiast pojazdy do konkurencji specjalnych i niespodzianek są zapewniane przez organizatorów. W tym roku pojazdy uczestniczkom szykuje FordStore Gdynia Euro-Car.

Dodatkowo tego dnia organizowany jest piknik dotyczący bezpieczeństwa. Będziemy propagować bezpieczny styl jazdy oraz wskazywać zagrożenia płynące z braku ostrożności czy prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.

Babski Rajd to impreza napędzana na cztery koła, o zabarwieniu etyliny i zapachu spalin! Ale nie tylko o zabawę tu chodzi! Organizatorem Babskiego Rajdu jest Fundacja Bo Mogę z Wejherowa. Wpisowe w wysokości 250 zł od załogi oraz zebrane pieniądze podczas końcowej licytacji atrakcyjnych nagród, przekazywanych Fundacji od sponsorów, przeznaczane są na organizowanie dzieciakom z biednych rodzin wakacyjnych atrakcji oraz na zakup najpotrzebniejszych środków codziennego użytku dla dzieci z gdyńskiego hospicjum „Bursztynowa Przystań”.

Tak śmigały Babki na konkurencji terenowej OFF ROAD TAXI podczas Babskiego Rajdu 2018! Te uśmiechy na twarzach mówią wszystko! 🧡

Publiée par Babski Rajd sur Mardi 11 septembre 2018

Wstęp na ODTJ Autodrom Pomorze WOLNY! Zapraszamy.

Więcej informacji o imprezie:

https://www.facebook.com/babskirajd/

Powiązane tematycznie

Too Good To Go startuje w Trójmieście!

Eko Animals

Złote koszykarki nagrodzone przez prezydenta

Redakcja Sportowa

Otwarte warsztaty dla uczniów z nauk ścisłych i przyrodniczych – ruszyły zapisy

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie