Biznes

Atrakcyjne działki na sprzedaż

Działki na Wzgórzu Bernadowo, na Chwarznie-Wiczlinie u zbiegu ulic Aresa i Afrodyty czy w Orłowie u zbiegu ulic Folwarcznej i Wrocławskiej – to tylko niektóre wyjątkowe nieruchomości z gdyńskiej oferty inwestycyjnej. Miasto ma wiele atrakcyjnych terenów, które czekają na kupców. Informacje o aktualnych przetargach można znaleźć na stronie investgdynia.pl.

Na nabywców czekają nieruchomości w różnych dzielnicach Gdyni. Kupić można m.in. teren położony w Małym Kacku na Wzgórzu Bernadowo. Ma on 40 037 m2 powierzchni, a jego wartość wynosi 23 miliony złotych. To najdroższa z bieżących ofert inwestycyjnych, ale działka prezentuje się imponująco. Jest to teren nieogrodzony, niezabudowany i porośnięty drzewami oraz krzewami. Znajduje się on 3 kilometry od morza i 2,5 kilometra od obwodnicy. Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczony pod zabudowę jedno- i wielorodzinną. Przetarg na tę nieruchomość został już ogłoszony i odbędzie się 27 września.

fot. investgdynia.pl

Więcej informacji o ofercie znajduje się tutaj.

Kolejna atrakcyjna działka, którą wystawiono na sprzedaż znajduje się u zbiegu ulic Aresa i Afrodyty na Chwarznie-Wiczlinie. Mowa o terenie o powierzchni 14 280 m2. Jest on nieogrodzony, niezabudowany z niską zielenią nieurządzoną. Odległość od obwodnicy to jedynie 850 metrów. Jego proponowana cena to 5 milionów złotych. Teren jest przeznaczony pod zabudowę wielorodzinną w budynkach zawierających do 4 mieszkań. Przetarg na tę nieruchomość zaplanowano 30 sierpnia.

fot. investgdynia.pl

Szczegóły są dostępne tutaj.

W przygotowaniu jest też oferta przetargowa na teren u zbiegu ulic Folwarcznej i Wrocławskiej w Orłowie. Ma on 18 814 m2 powierzchni. Działka jest zabudowana, częściowo ogrodzona, porośnięta drzewami, krzewami oraz zielenią nieurządzoną. Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dopuszcza się tam zabudowę wielorodzinną oraz stworzenie nieruchomości usługowej. Przetarg odbędzie się prawdopodobnie w listopadzie br.

fot. investgdynia.pl

Informacje dotyczące nieruchomości znajdują się tu.

Aby wziąć udział w przetargach, należy, przed upływem terminu określonego w ogłoszeniu,  wpłacić wadium. Jego wysokość – w zależności od nieruchomości – to 10 procent wartości danej działki.

Wymienione wyżej oferty to tylko część miejskich gruntów, które zostały wystawione na sprzedaż. Na liście aktualnych przetargów znajdują się też m. in. działki na Wzgórzu św. Maksymiliana, Oksywiu, Obłożu, Dąbrowie, Leszczynkach, Redłowie czy Działkach Leśnych. Nieruchomości nie są obciążone hipotecznie.

Lista aktualnych ofert znajduje się na stronie www.investgdynia.pl.

Autor: Magdalena Czernek/UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Rekordowa Gdynia

Marek Grzybowski

Gdyński DIAMENT na liście Forbesa

Redakcja

Port Gdynia Liderem Polskiego Biznesu

Redakcja Morska

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie