Na sygnale Na zdrowie Redakcja poleca Z Gdyni

Asp. szt. KRZYSZTOF WASILEWSKI odznaczony medalem „Gloria Intrepidis et Animi Promptis”

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Gdyni Chyloni został odznaczony medalem „Gloria Intrepidis et Animi Promptis” ustanowionym przez Biskupa Polowego ds. Duszpasterstwa Policji. Policjanta wyróżniono za działalność społeczną i długoletnie oddawanie krwi.

Dzisiaj 02.12.2020) w sali konferencyjnej  Duszpasterstwa Ludzi Morza, kapelan gdyńskiej Policji o. mgr lic. Edward Pracz wręczył asp. szt. Krzysztofowi Wasilewskiemu, pełniącemu służbę w Komisariacie Policji w Gdyni Chylonii medal „Gloria Intrepidis et Animi Promptis” (Chwała ofiarnym i nieustraszonym).

Policjanta uhonorowano w imieniu Biskupa Polowego za szczególne zasługi na rzecz działalności społecznej oraz długoletnie oddawanie krwi. Wraz z funkcjonariuszem uhonorowany takim medalem został p.o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach, st. kpt. Paweł Gil.

Asp. szt. Krzysztof Wasilewski na co dzień angażuje się w szczytny cel, jakim niewątpliwie jest oddawanie krwi. Swoją postawą zachęcił innych policjantów i pracowników Policji do włączenia się do akcji. Funkcjonariusz doskonale zdaje sobie sprawę, że często potrzebna jest krew aby uratować ludzkie życie, dlatego zachęca wszystkich do przyłączenia się do grona krwiodawców.

fot. Czesław Mikołajew / archiwum portalu Głos Gdyni

video: Czesław Mikołajew / itvGdynia / archiwum

KMP GDYNIA

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x