Gdynia pomnik JPII fot. Czesław Mikołajew
Redakcja poleca Z Gdyni

Archidiecezja odwołuje wizyty duszpasterskie

Z powodu pandemii wizyty duszpasterskie – popularnie zwane „kolędą” – nie odbędą się w tym sezonie na terenie Archidiecezji Gdańskiej, która obejmuje również Gdynię. Decyzję podjął i ogłosił biskup administrator – ks. Jacek Jezierski.

Odwiedziny księdza w domu parafian, wspólna modlitwa, poświęcenie mieszkania i udzielenie błogosławieństwa – w taki sposób przebiega wizyta duszpasterska, którą zwyczajowo nazywamy „kolędą”. Termin takiej wizyty parafie ustalają we własnym zakresie, ale co roku odbywają się one w okresie pomiędzy Bożym Narodzeniem, a 2 lutego. Wtedy to bowiem przypada święto Ofiarowania Pańskiego.

Planowane na zbliżający się okres świąteczny wizyty w Archidiecezji Gdańskiej zostały jednak odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Oznacza to, że również w Gdyni nie odbędą się zwyczajowe „kolędy”. Decyzję w tej sprawie ogłosił właśnie biskup administrator archidiecezji – ks. Jacek Jezierski.

– Tym razem epidemia uniemożliwia wizyty i spotkania kolędowe. Wirus choroby przenosi się bowiem i zaraża kolejne osoby podczas odwiedzin i spotkań. Dlatego rezygnujemy z kolędy 2020/2021. Kierujemy się bowiem troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka, ale też troską o zdrowie księży – czytamy w komunikacie ks. Jacka Jezierskiego, biskupa administratora Archidiecezji Gdańskiej.

Jednak jak czytamy w komunikacie: błogosławieństwa mieszkania czy też warsztatu pracy możemy dokonać samodzielnie. Wystarczy, aby ktoś z członków rodziny, w obecności domowników, pomodlił się o nie i pokropił główne pomieszczenia wodą święconą.

Więcej informacji na temat odwołania wizyt duszpasterskich znajdziemy na stronie internetowej Archidiecezji Gdańskiej.

Autor: Paweł Kukla – UM GDYNI

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x