fot. Patrick Semansky
Polityka Redakcja poleca Ze Świata

Ameryka podzielona

Ameryka podzielona i w ogromnych emocjach – tak jak Polska. Jesteśmy po drugiej i ostatniej debacie kandydatów na prezydenta USA.

Było spokojniej niż za pierwszym razem, ale różnice w poglądach kandydatów pozostają gigantyczne. Joe Biden mówił, że rząd nie zrobił nic by przygotować kraj na kolejną, nie mniej tragiczną falę pandemii. Ta pierwsza kosztowała życie 220 tysięcy amerykanów.

Trump odpowiada, że najgorsze już za nami, szczepionka będzie gotowa za kilka tygodni, i że kraj trzeba teraz na nowo otwierać – zamiast iść w kolejny lockdown.

Kandydaci spierali się właściwie o wszystko, wzajemnie zarzucając sobie kłamstwa, nicnierobienie i bycie pod wpływem obcych mocarstw.

Trump dziś nie przegrał, starał się nie przerywać konkurentowi, był bardziej prezydencki niż wcześniej. W dalszym ciągu przegrywa w sondażach, a dzisiejsza debata nie pomogła mu odrobić dystansu. Wszystko okaże się 3 listopada.

Michał Kobosko, wiceprezes Stowarzyszenia Polska 2050

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie