Albicla – polska odpowiedź na Facebooka
Ciekawostki Polityka

Albicla – polska odpowiedź na Facebooka

Już dzisiaj rusza portal Albicla.com. Serwis ma być alternatywą dla światowych gigantów społecznościowych Będzie to forum dyskusyjne, pozbawione cenzury praktykowanej przez światowych gigantów społecznościowych. W serwisie Albicla.com każdy może założyć konto.

 
Drugą maksymą przyświecającą jest: „ABC – A Better Choice”, co w języku angielskim oznacza „lepszy wybór”.
 
Portal Albicla – to skrót od albus aquila, czyli z łaciny „orzeł biały”, co będzie zrozumiałe w każdym języku.
 

– Albicla ma być alternatywą dla serwisów, które tylko w teorii praktykują wolność słowa. Blokowanie w tych największych mediach prezydenta Donalda Trumpa oraz innych osób o konserwatywnych poglądach doprowadzi do tego, że za jakiś czas zaledwie grupka osób będzie miała monopol na przekazywanie informacji i kreowanie rzeczywistości w sieci 

Ryszard Kapuściński, prezes klubów „Gazety Polskiej”. 

Nie ma wątpliwości, że od kilku lat o kształcie internetu decydują globalne korporacje, takie jak: Facebook, Google, Twitter, Amazon itd. W ciągu ostatnich tygodni mogliśmy się przekonać, że ocenzurowanie w mediach społecznościowych prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa nie stanowi dla nich dużego wyzwania. Jednocześnie na masową skalę wspierały na swoich serwisach lewicowe, anarchistyczne ruchy, jak np. Black Lives Matter. Ten skrajny brak obiektywizmu wywołał ogromną falę oburzenia wśród użytkowników sieci na całym świecie, którzy zaczęli szukać alternatywy dla Facebooka i innych platform. Środowisko „Gazety Polskiej” przygotowało dla nich odpowiedź.
 

Już dzisiaj rusza portal Albicla.com, w którym konto może założyć każdy internauta ceniący sobie wolność słowa. Będzie to forum dyskusyjne, pozbawione cenzury praktykowanej przez światowych gigantów społecznościowych. Drugą maksymą przyświecającą jest: „ABC – A Better Choice”, co w języku angielskim oznacza „lepszy wybór”.


Tomasz Sakiewicz o kulisach powstawania portalu społecznościowego Albicla: Forum wolnej dyskusji

Źródło: https://niezalezna.pl/
 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x