Image default
Na sygnale

Akcja „Prędkość – tempo 30″

W sobotę i niedzielę gdyńska drogówka przeprowadzi działania „Prędkość – tempo 30”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na ulicach ścisłego centrum Gdyni spowodowanego nieprzestrzeganiem ograniczenia prędkości.

Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość.

Kierowcy mogą się spodziewać się pomiaru prędkości na ulicach centrum miasta, gdzie obowiązuje strefa ograniczenia prędkości do 30 km/h, głównie na ul. Świętojańskiej. 

Policja przypomina.

Jazda z nadmierną prędkością powoduje, że zadania stojące przed kierowcą stają się trudniejsze. Kierowca ma mniej czasu na prawidłową ocenę sytuacji, droga zatrzymania wydłuża się, na pojazd działają większe siły, mogące spowodować utratę kontroli. Jazda z nadmierną prędkością zwiększa ryzyko śmierci oraz ciężkich obrażeń. Zwiększenie prędkości powoduje wzrost energii kinetycznej, która jest uwalniana podczas zderzenia.

Powiązane tematycznie

Pomorscy terytorialsi wspierają służby sanitarno-epidemiologiczne

Redakcja

Na gorącym uczynku

Redakcja

Dziewięciu policjantów z Redłowa na kwarantannie

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie