Obraz Brent Connelly z Pixabay
Ekologia Z Gdyni

Akcja Karmnik w leśnym ogrodzie botanicznym „MARSZEWO”

Akcja Karmnik to ogólnopolski program obrączkowania zimujących ptaków, który trwa nieprzerwanie od 2006 r. Pozwala ornitologom sprawdzić, jakie gatunki ptaków odwiedzają karmniki.

Ptaki są chwytane przez 5 godzin od wschodu słońca w specjalne sieci ornitologiczne, rozstawiane przez uprawnione osoby (tzw. obrączkarzy) w wybranych miejscach zimowego dokarmiania. Ptaki są obrączkowane, mierzone, ważone, sprawdzane pod kątem ich kondycji życiowej, a zebrane w ten sposób dane są podstawą dalszych badań naukowych.

9 lutego godz. 08:00

Czas trwania: od 8:00 do 13:00

Akcja Karmnik to świetna okazja, żeby poznać bliżej ptaki, które stołują się w naszych karmnikach, przyjrzeć im się z bliska, nauczyć rozpoznawać i posłuchać wielu ciekawych informacji na ich temat. W każdą „karmnikową” niedzielę będzie okazja do zimowych spacerów po terenie Leśnego Ogrodu Botanicznego i ogrzania się przy ognisku. W budynku planowane są również dodatkowe warsztaty. Szczegóły będą się pojawiać każdorazowo na profilu Nadleśnictwa Gdańsk w tygodniu poprzedzającym spotkanie.
Wstęp bezpłatny.

Spotkajmy się w ogrodzie!

Leśny Ogród Botaniczny Marszewo

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie