Akcja #GdyniaLokalnie
Biznes Ciekawostki koronawirus Redakcja poleca Warto wiedzieć

Akcja #GdyniaLokalnie

Akcja #GdyniaLokalnie, to wspólna inicjatywa Miasta Gdynia i platformy Zado.pl, która ma na celu ma zachęcić mieszkańców Gdyni do robienia zakupów przez internet z dostawą lub bezpiecznym odbiorem osobistym. Taka forma nie tylko minimalizuje zagrożenie związane z wirusem, ale także pozwala wesprzeć lokalne biznesy w tym trudnym czasie.

Ponadto inicjatywa ma na celu zachęcenie lokalnych przedsiębiorców do poszerzenia swoich usług o sprzedaż internetową.

#zostańwdomu i wesprzyj lokalnych przedsiębiorców.

Pandemia koronawirusa znacząco wpływa na lokalny rynek zakupowy. Przyzwyczajenia konsumentów zmieniają się, a limity dotyczące ilości klientów w sklepach znacznie wydłużają czas zrobienia zakupów stacjonarnych.

Stopniowe przywracanie działalności sklepów z pewnością ułatwi codzienne funkcjonowanie, jednak wciąż musimy pamiętać o zachowaniu koniecznej ostrożności. Najbezpieczniej ograniczyć wychodzenie z domu do niezbędnego minimum.

Naprzeciw temu zaleceniu wychodzi wiele gdyńskich sklepów, które na czas pandemii wprowadziły możliwość zakupów przez Internet i telefon z dostawą lub bezpiecznym odbiorem osobistym. Zostając w domu, możemy wspomóc nie tylko walkę z wirusem, ale i wesprzeć lokalny biznes. To ważne, bo ponad 1,5 miesiąca ograniczeń w handlu zagroziło wielu firmom utratą płynności finansowej. To od naszych obecnych decyzji zakupowych zależy przetrwanie niektórych sklepów osiedlowych, wytwórców czy dostawców.

Dla mieszkańców – znajdź sklep, w którym zrobisz zakupy online

Mapa na zado.pl w jednym miejscu zbiera najważniejsze informacje o lokalnych sklepach oferujących zakupy z dostawą do domu lub bezpiecznym odbiorem osobistym. Aby wyszukać sklep w swojej okolicy wystarczy:

1. Wejść na https://zado.pl/,

2. Udostępnić swoją lokalizację lub wpisać adres

3. Wybrać lokalny sklep, w którym można zrobić zakupy nie wychodząc z domu

Dla przedsiębiorców – uruchom sklep internetowy za darmo

Twórcy Zado wspomagają lokalnych przedsiębiorców w dostosowaniu się do nowej rzeczywistości. Właściciele sklepów, którzy często nie są przyzwyczajeni do zdalnej formy sprzedaży, prowadzeni są krok po kroku podczas zakładania własnego sklepu internetowego.

Dla przedsiębiorców z Gdyni, w ramach akcji partnertskiej z miastem Gdynia #GdyniaLokalnie Zado oferuje bezpłatne uruchomienie sklepu internetowe oraz zniesienie prowizji przez pierwszy miesiąc działalności. Przedsiębiorcy mogą:

1. Bezpłatnie dołączyć do mapy miejsc oferujących dostawę lub odbiór osobisty – wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny pod adresem: https://zado.pl/dodaj-miejsce

2. Bezpłatnie otworzyć swój własny, profesjonalny sklep internetowy. Firmy mogą skorzystać z bezpłatnego prowadzenia sklepu przez pierwszy miesiąc (bez prowizji).

Co należy zrobić, aby skorzystać z oferty?

Aby założyć własny, profesjonalny sklep internetowy na platformie Zado.pl należy zapoznać się z ofertą na stronie: https://zado.pl/biz/ i wypełnić formularz „załóż sklep”. By skorzystać z promocji wystarczy wpisać hasło “gdynialokalnie” w polu “kod polecający” podczas wypełniania formularza zakładania sklepu.

Informacja prasowa

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie