Obraz kalhh z Pixabay
Na zdrowie Redakcja poleca Z kraju

ADAMED SmartUP: nauka zdalna i walka z fake newsami

W związku z przedłużającym się zamknięciem szkół i placówek oświatowych, przekazuję informację o szerokich możliwościach zdalnego zdobywania wiedzy za pośrednictwem platformy ADAMED SmartUP.

Obok obszernej bazy materiałów edukacyjnych z zakresu przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, uruchomiona została dzisiaj interaktywna gra edukacyjna online, która pozwoli młodzieży połączyć naukę fizyki, chemii i biologi z odrobiną rozrywki.
Gra toczy się wokół zjawiska fake newsów i sposobów walki z nim. Kształtuje wśród graczy umiejętność krytycznego myślenia i weryfikowania informacji. Obie zdolności są niezwykle ważne, zwłaszcza dziś, kiedy napływające do nas z różnych źródeł wiadomości są często sprzeczne, także te dotyczące naszego bezpieczeństwa i konsekwencji rozprzestrzeniania się koronawirusa.

– Odpowiedzialność wymaga od nas pozostania w domach. Rozumiemy, że dla uczniów może być to sporym wyzwaniem, dlatego w tej wyjątkowej sytuacji chcemy ich wesprzeć, udostępniając szeroki i różnorodny zestaw materiałów edukacyjnych i naukowych

  – mówi Martyna Strupczewska, Kierownik programu ADAMED SmartUP.

Więcej informacji na temat działań Fundacji Adamed, wspomagających uczniów w czasie przedłużonego pobytu w domu, znajdą Państwo pod linkiem – ADAMED SmartUP udostępnia uczniom edukacyjną grę online.
ADAMED SmartUP

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie