.facebook.com/andruszkiewicz.blog/
.facebook.com/andruszkiewicz.blog/
Polityka Z kraju

Absolwent Instytutu Historii i Nauk Politycznych wiceministrem cyfryzacji

Mowa o Adamie Andruszkiewiczu. Do Sejmu wszedł z listy Kukiz’15  z okręgu w Białymstoku, uzyskując 15 tys. 668 głosów poparcia.

W listopadzie 2017 r. przeszedł z klub Kukiz’15 do koła Wolni i Solidarni, którego przewodniczącym jest Kornel Morawiecki. Obecnie jest posłem niezrzeszonym.

Na stronie rządowej czytamy:

Sekretarz stanu

Funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji pełni od 28 grudnia 2018 roku.

Urodzony 30 czerwca 1990 roku. Absolwent Instytutu Historii i Nauk Politycznych na Uniwersytecie w Białymstoku, z tytułem magistra stosunków międzynarodowych. Specjalista ds. medialnych. Członek Rady Absolwentów Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

Były redaktor kilku redakcji, działacz społeczny studencki, członek Parlamentu Studentów UwB. W 2015 roku wybrany posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. W latach 2015-2018 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Łączności z Polakami za granicą.

Aktywny parlamentarzysta, autor niemal 1000 interpelacji i zapytań poselskich.


Gratulujemy Rządowi nowego wiceministra o tak wysokich kwalifikacjach.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x