Ze Świata

Izraelski atak na Aleppo w Syrii

Izraelskie lotnictwo w środę w nocy zbombardowało cele w okolicy syryjskiego miasta Aleppo. Miały się w nich znajdować składy irańskich rakiet. W wyniku ataku miasto pogrążyło się w ciemnościach.

Według syryjskiej armii uderzenia skierowane były na strefę przemysłową w Aleppo i spowodowały jedynie szkody materialne. „Izraelska agresja była ukierunkowana na niektóre pozycje w strefie przemysłowej Sheikh Najjar, a wiele pocisków wroga zostało zestrzelonych”, oświadczyła armia syryjska.

 Z kolei inne źródła podają, że Izrael dokonał ataku na irańskie magazyny broni i centrum logistyczne należące do milicji wspieranej przez Iran. Siedmiu członków irańskich sił zbrojnych zostało zabitych  w izraelskich nalotach na magazyny amunicji w środę w nocy na lotnisku międzynarodowym w Aleppo.

Minister spraw zagranicznych Izraela Izrael Katz zareagował w czwartek rano, mówiąc, że „o ile Iran wie, to Izrael” uderzył w Syrii.

Eksplozje spowodowały elektryczne zaciemnienie w Aleppo, drugim co do wielkości mieście w kraju i głównym ośrodku przemysłowym, który już i tak poniósł ciężkie straty podczas walk z rebeliantami, a zwłaszcza  bombardowania lotnicze ze strony rządowej wspieranej przez Rosję.

Eksperci wojskowi twierdzą, że Aleppo jest jednym z głównych rejonów, w których działa elitarna gwardia rewolucyjna Iranu wspierająca lokalne milicje od lat walczące u boku armii syryjskiej.

Źródło: Twitter/HAARETZ/PAP

Powiązane tematycznie

W Kropywnyckim upamiętniono rodaków

Homo Politicus

Polska polityka zagraniczna

Homo Politicus

Prof. Bartnik: na świecie żyją już osoby o zmodyfikowanym DNA

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie