Redakcja poleca Z Gdyni

Dni otwarte w gdyńskich szkołach

Dni Otwarte w gdyńskich szkołach // fot.pixabay.com

Dni otwarte w szkołach organizowane są corocznie w marcu, kwietniu i maju. Jest to czas, kiedy przyszli uczniowie i ich rodzice mogą zapoznać się z ofertą danej szkoły. Dni otwarte to możliwość poznania placówki i okazja do rozmów, ale i wzięcia udziału w aktywnościach przygotowanych przez szkoły.

6 marca

Szkoła Podstawowa nr 43

  • Przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 43 w Gdyni zaprasza dzieci 3 i 4-letnie, które w roku szkolnym 2019/2020, rozpoczną edukację przedszkolną na zajęcia, które odbędą się 6 marca w godz. 16.00-17.00i mają na celu adaptację dzieci 3 i 4-letnich do środowiska przedszkolnego.
  • Szkoła Podstawowa nr 43 w Gdyni zaprasza dzieci, które rozpoczną naukę w „zerówce” i klasie pierwszej w roku szkolnym 2019/2020, na zajęcia, które odbędą się 6 marca w godz. 17.00 – 19.00 i mają na celu integrację zespołu oraz adaptację dzieci 6 i 7-letnich do środowiska szkolnego, doskonalenie kompetencji społecznych, emocjonalnych i intelektualnych podczas zajęć plastycznych, logopedycznych, z języka angielskiego oraz zajęć ruchowych.

Podczas Dnia Otwartego odbędą się zabawy sportowe, integrujące przy muzyce, a także na piankach sensorycznych. Dzieci będą mogły obserwować i włączyć się w grę interaktywną w szachy oraz w inne gry z wykorzystaniem aktywnej maty podłogowej. Przyszli uczniowie będą mogli wykazać swoje umiejętności artystyczne i językowe. Nauczyciele logopedii i gimnastyki korekcyjnej poprowadzą zajęcia specjalistyczne. Kolejną atrakcją tego dnia będą eksperymenty chemiczno- fizyczne w wykonaniu koła chemiczno- fizycznego pod kierunkiem nauczyciela.
Adres: ul. Porębskiego 21

6 i 7 marca

Szkoła Podstawowa nr 13

Na te dwa dni szkoła zaplanowała m. in. warsztaty plastyczne, ruchowe (zabawy z chustą) oraz zajęcia komputerowe oraz z zakresu robotyki.
W obydwa dni atrakcje rozpoczną się od godziny 9.00, a nauczyciele zorganizują zajęcia pokazowe, które będą specjalnie przygotowane najmłodszych gości.
Adres: Halicka 8

7 marca

Szkoła Podstawowa nr 48

W planie Dnia Otwartego przewidziane jest zwiedzanie szkoły i wiele innych atrakcji, w godz. 9.30-11.00.
Adres: Jowisza 60

7 marca

Szkoła Podstawowa nr 39

W programie Dnia Otwartego: nauka programowania- wykorzystanie Ozobotów i mat do kodowania, zabawy i ćwiczenia z wykorzystaniem elementów „Radosnej szkoły”, trening uwagi słuchowej metodą prof. Alfreda Tomatisa, zajęcia wspomagające integrację sensoryczną.
Adres: Admirała Józefa Unruga 88

7 marca

Szkoła Podstawowa nr 40

W programie Dnia Otwartego: prezentacja szkoły w oparciu o przygotowaną dla każdego dziecka książeczkę pt:„Odkrywcy Czterdziestki”, realizacja przygotowanych zadań w poszczególnych stacjach tematycznych: zajęcia otwarte „Poznaj Gdynię z Rybką Gdynką”, warsztaty z zakresu edukacji kaszubskiej i morskiej, zabawy z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, gry i zabawy plastyczne, muzyczne, sportowe, inspiracje gipsowe, zwiedzanie sal lekcyjnych, w tym sali Kaszubskiej, Morskiej, Europejskiej, prezentacja multimedialna dotycząca klasy sportowej o profilu pływackim, wręczenie obecnym „Dyplomu Odkrywcy”.
Adres: Rozewska 33

7 marca

Zespół Wczesnej Edukacji nr 1, Szkoła Podstawowa nr 45

Dzień Otwarty organizowany będzie w godz. 16.00-18.00. Organizatorzy zapraszają dzieci i rodziców do odwiedzenia szkoły i wspólnej zabawy w odnalezieniu pirackiego skarbu.
Motyw przewodni tej morskiej przygody brzmi: „Nasza szkoła to okręt, który pomoże Ci odkryć morza i oceany wiedzy”.
Adres: Wiczlińska 33

7 marca

Szkoła Podstawowa nr 12

Dzień Otwarty odbędzie się w godz. 17.00-19.00. W tym czasie dzieci będą mogły poznać tajniki kodowania i programowania przy użyciu wielu narzędzi TIK: mat edukacyjnych, robotów, gier planszowych, multimedialnych oraz drukarek i długopisów 3D.
Oprócz tego nasi goście będą mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych, ruchowych. Dzieci będą mogły przeprowadzać doświadczenia przyrodnicze oraz uczestniczyć w innych atrakcjach, które zostaną przygotowane przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 w Gdyni.
Adres: ul. Stawna 4/6

więcej na www.gdynia.pl/co-nowego,2774/dni-otwarte-w-gdynskich-szkolach,534655

Powiązane tematycznie

Nowe trasy rowerowe w mieście

Redakcja

Nieudana podróż samolotem. Na jakich zasadach można dochodzić odszkodowania po wakacjach?

Redakcja

Nie ma zgody na ksenofobię

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie