Za miedzą

Rumia dla Damiana

fot. Julian Michaś
fot. Julian Michaś

Wczoraj (sobota 12.01.2019 r.) w Porcie Rumia odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego dla chorego Damiana organizowana przez Urząd Miasta Rumi.

Dzięki zakrojonej na szeroką skalę informacji prowadzonej przez Przewodniczącego Rady Miasta Ariela Sinickiego, akacja ta była wybitnie udana – obserwując przebieg akcji można było zaobserwować ogromne zainteresowanie mieszkańców Rumi chcących się zarejestrować w bzie DKMS.

Na zakończenie akcji dowiedziałem się o ilości zarejestrowanych do bazy komórek, otóż aż, albo tylko 102 osoby przybyły do grona zarejestrowanych jako potencjalni dawcy.

Sam byłem dawcą czyli genetycznym bliźniakiem i zaręczam, to na prawdę nie boli i to wspaniałe uczucie – mogłem pomóc. I Ty też możesz pomóc.

Tak wspaniale zorganizowana akcja pod auspicjami władz miasta może być przykładem dla innych włodarzy swoich miejscowości.

Organizatorom i wszystkim zarejestrowanym dziękujemy za tak wspaniałą postawę, a Damianowi szybkiego powrotu do zdrowia. Damian głowa do góry, zobacz ilu masz przyjaciół! Nie jesteś sam.

fot. Julian Michaś

Powiązane tematycznie

Podyplomowe studia „Morska Energetyka Wiatrowa” na PG

Redakcja

Budżet Gdańska na 2020 rok

Redakcja

Gdańsk: „Weź bilet i skasuj długi”

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie