Wsparcie Psychologiczne WOT
Wsparcie Psychologiczne WOT
Informacja prasowa Na zdrowie Polityka Pomoc i wsparcie Redakcja poleca Warto wiedzieć Z kraju

7 PBOT uruchamia infolinię pomocy psychologicznej oraz współracuje z MOPS

Źle znosisz pandemię? Zadzwoń! 800 100 102

W związku z wystąpieniem na terenie kraju koronawirusa, Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły punkt bezpłatnej, całodobowej infolinii wsparcia psychologicznego. Współpracują również ściśle z ośrodkami pomocy społecznej.

Od 18 marca działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla osób samotnych, starszych, źle znoszących izolację, czy odczuwających stan wzmożonego zagrożenia związanego z pandemią koronawirusa.

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 100 102 wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia psychologicznego, będą mogły uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów. Tego rodzaju pomoc będzie również dostępna w formie wideoczatu przez komunikator Skype pod nazwą „Wsparcie Psychologiczne WOT”.

Utworzenie infolinii to wniosek z doświadczeń innych państw dotkniętych pandemią koronawirusa oraz odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie społeczne w tym zakresie. Działająca od kilku dni infolinia wpisuje się w misję Wojsk Obrony Terytorialnej, jaką jest troska o bezpieczeństwo społeczności lokalnych.

WOT od wystąpienia pierwszych przypadków choroby COVID-19 aktywnie włączyły się w działania ograniczające rozprzestrzenianie się koronawirusa – formacja prowadzi w tym względzie działania edukacyjne zarówno pod kątem własnego personelu, jak uświadamiania społeczeństwa.

Teraz rusza ze wsparciem psychologicznym dla osób znajdujących się w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem – infolinię obsługują profesjonalni psychologowie – żołnierze OT oraz pracownicy wojska.

7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio prowadzi ponadto ścisłą współpracę z ośrodkami pomocy społecznej, które na co dzień koordynują pomoc osobom potrzebującym.

Siły WOT zaangażowane są m.in. w dystrybucję żywności osobom przebywającym w izolacji na terenie wszystkich 16 województw. Podczas przekazywania paczek pomocowych terytorialsi zachowują wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa.

W każdej brygadzie WOT działają koordynatorzy ds. wsparcia dystrybucji w Stałych Rejonach Odpowiedzialności (SRO), którzy nawiązali współpracę z lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej.

W akcję włączyły się także diecezjalne oddziały Caritas. Pomoc taka prowadzona jest na terenie całego województwa pomorskiego przez żołnierzy 7 PBOT służących na co dzień w 71 blp w Malborku oraz 73 blp w Słupsku.

Maciej Szalbierz
7 PBOT

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie