Na sygnale Za miedzą

61 cudzoziemców zatrudnionych nielegalnie

MOSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku zakończyli kontrole w dwóch pomorskich firmach zatrudniających cudzoziemców. 61 z nich pracowało tam nielegalnie. Byli to głównie obywatele Ukrainy i Białorusi.

Skontrolowane przedsiębiorstwa zajmują się produkcją kontenerów i budownictwem. Funkcjonariusze sprawdzili dokumentację związaną z powierzeniem pracy łącznie 449 cudzoziemcom. Jak się okazało – 61 z nich pracowało nielegalnie. Głównym naruszeniem przepisów była praca bez wymaganego zezwolenia. Stwierdzono również, że dwóch cudzoziemców pracowało bez tytułu pobytowego, uprawniającego do pobytu w Polsce. Ponadto pracodawcy nie dopełnili obowiązku powiadomienia w terminie urzędu pracy o podjęciu lub niepodjęciu pracy przez cudzoziemców. Dalsze czynności wyjaśniające i administracyjne będą kontynuowane po odniesieniu się przedsiębiorców do uwag zawartych w protokołach z kontroli.

Straż Graniczna

 

Powiązane tematycznie

Gdańsk zdobywcą Pucharu Recyklingu

Redakcja

Karol Rabenda apeluje o specjalistyczną opiekę medyczną w Pruszczu Gdański

Homo Politicus

Prezydent Gdańska na Święcie Światła w Lipsku

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie