Morawiecki fot. premier.gov.pl
koronawirus Polityka Z kraju

Premier Mateusz Morawiecki. jak walczy z pandemią

Premier Mateusz Morawiecki opowiedział w Sejmie. jak walczy z pandemią. Mam do jego wystąpienie trzy zasadnicze uwagi.

Po pierwsze, nie wiem, dlaczego premier, w każdym wystąpieniu kryzysowym musi nas przekonywać, że u nas jest dobrze, ponieważ gdzieś indziej jest źle. To nieustanne porównywanie nas do Niemiec, Francji, Holandii, USA, Włoch. Naprawdę w niczym nie poprawia sytuacji chorych, umierających dzisiaj w karetkach. W niczym nie poprawia dramatycznej, pełnej lęku sytuacji w placówkach oświatowych. W niczym nie pomaga przedsiębiorcą, którym w oczy zagląda fala miękkiego lockdownu.

Po drugie, w wypowiedziach Premiera i Ministra Zdrowia cały czas powraca liczba łóżek odmieniana przez wszystkie przypadki. To nie targi meblarskie, drodzy panowie. Łóżka nie leczą. Możecie mieć tysiące sprzętu medycznego, ale jeżeli nie będzie komu ich obsługiwać to wszystko psu na budę. Jeśli w końcu nauczyliście się pozyskiwać sprzęt medyczny w legalny sposób, tak, że możemy stworzyć rezerwy w skali państwa- to nie zrobiliście nic na rzecz ludzi, którzy dzisiaj muszą ten sprzęt obsługiwać. Za późno i za mało koncentracji na człowieku. To jest to, czego nie zrobiliście przez ostatnie miesiące.

Trzecia rzecz, pan premier bardzo lubi powtarzać, że my idziemy unikatową polska trzecią drogą. To nie jest nasz wynalazek, panie premierze, większość państw świata idzie właśnie tą 3 drogą. Próbując wywarzyć pomiędzy bezpieczeństwem a totalnym zamknięciem gospodarki. Nasz problem polega na tym, że idziemy za wolno, jesteśmy dwa tygodnie za wirusem. Nie jesteśmy tu po to, żeby lamentować, żeby pchać kij w szprychy.

Dzisiaj wszystkie siły polityczne powinny zaangażować się i pomoc, żeby rządowi udało się w jak najlepszy sposób i jak najbezpieczniejszy przeprowadzić nas przez epidemię. Jeżeli będziemy Was krytykować, to będziemy to robić po to, żeby ulepszyć system.

Dlatego dzisiaj Hanna Gill- Piątek zgłosi w Sejmie 17 poprawek do przygotowanej przez Was ustawy, które mają za zadanie poprawić sytuacje ludzi, od strażników miejskich, pracowników sanepidu, aż po ratowników medycznych, diagnostów, pielęgniarki i lekarzy.

Bo to oni są dzisiaj, główną siłą, która może powstrzymać pandemie. To na nich dzisiaj powinno w największym stopniu zależeć.

Szymon Hołownia,  Lider Ruchu Polska 2050

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x