Polityka

Chciałem osobiście przekazać Wam ważną informację. Wraz z zespołem ekspertów i doradców politycznych oraz po konsultacjach z liderami wojewódzkimi naszego stowarzyszenia, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu procesu rejestracji partii politycznej. W dniu dzisiejszym poinformowałem o tym media na konferencji prasowej, w której uczestniczyły kluczowe osoby Ruchu oraz liderzy regionalni. Zapraszam do obejrzenia relacji.

Jak wiecie nie mieliśmy planów tak szybkiego zakładania partii, miał to być proces odległej przyszłości. Zmieniła się jednak sytuacja polityczna w Polsce, która jest bardzo niestabilna. Chcemy być przygotowani na każdy scenariusz, również wcześniejszych wyborów. Z tego powodu wystąpimy z wnioskiem o rejestrację już teraz, ponieważ jest to proces długotrwały.

Partia, to trzeci filar naszego ruchu, który jest konieczny by mieć realny wpływ na politykę na poziomie centralnym. Wszystkie filary są odrębnymi autonomicznymi bytami. Wszystkim przyświeca jeden cel, ale każdy pełni inną rolę. Pierwszy to Stowarzyszenie Polska 2050, czyli nasze serce. Drugi to Instytut Strategie 2050 – głowa Ruchu. Teraz tworzymy trzecią część, partię, czyli nasze ręce do ubiegania się o władzę, która dzięki miejscom w parlamencie czy sejmikach zwiększa istotnie realną możliwość wpływania na politykę.

Budowa Stowarzyszenia Polska 2050 to cały czas nasz najważniejszy cel, na którym będziemy skupiać naszą uwagę. Stowarzyszenie będzie organizacją najliczniejszą. Nadal będziemy realizować nasze projekty ogólnopolskie, podpisywać kontrakty, przeprowadzać zamierzone akcje i planować nowe. Pomiędzy stowarzyszeniem a partią jest odrębność instytucjonalna. Co więcej, zostaję tam, gdzie bije serce naszego Ruchu – pozostaję Prezesem Stowarzyszenia Polska 2050. Przewodniczącym partii zostanie Michał Kobosko.

W chwili obecnej rozpoczynamy proces rejestracji, który wymaga zebrania 1000 podpisów pod wnioskiem o rejestrację, który złożymy do Sądu Okręgowego w Warszawie i będziemy czekać na jego rozpatrzenie. Z naszych ustaleń wynika, że może to potrwać nawet kilkanaście tygodni, między innymi z powodu epidemicznych opóźnień w sądach. W tym czasie będziemy również ustalać relacje pomiędzy ruchem a partią i zasady przynależności do niej. Osoby, które zechcą zająć się działaniami stricte politycznymi oczywiście znajdą w niej miejsce. Dołożymy wszelkich starań by proces przebiegł płynnie i bez uszczerbku dla Stowarzyszenia.

Wierzę, że rejestracja partii dopełni proces budowania naszego Ruchu, i będzie kontynuacją drogi, którą idziemy już od prawie roku – osiągnięciu celu jakim jest zmiana Polski dla nas i naszych dzieci.

Bardzo dziękuję Wam za codzienne zaangażowanie w działalność na rzecz Ruchu. Dziękuję za zaangażowanie w budowanie Polski solidarnej, zielonej i demokratycznej, Polski na pokolenia!

Pozdrawiam Was serdecznie,

Szymon Hołownia

Prezes Stowarzyszenia Polska 2050

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie