Polityka Za miedzą

5 pytań PiS do prezydent Dulkiewicz

Radni PiS pogratulowali Aleksandrze Dulkiewicz wygranej w wyborach i przedstawili listę pięciu pytań do nowowybranej prezydent Gdańska.

– Jeżeli pani prezydent Dulkiewicz odpowie twierdząco na te pytania to w naszych oczach będzie świadczyło, że pani Dulkiewicz naprawdę jest gotowa poprawić jakość samorządności w Gdańsku

 – powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska.

– Dowiedzieliśmy się kto będzie piastował funkcję prezydenta miasta Gdańska przez najbliższe 4,5 roku – powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska. – Wspólnie z radnymi Prawa i Sprawiedliwości chcielibyśmy złożyć pani prezydent Dulkiewicz gratulacje, gratulacje tego wyniku. Jesteśmy jednocześnie opozycją konstruktywną więc każdy dobry projekt dla Gdańska będziemy popierać, a projekty, które będziemy uważać, że nie są dla nas dobre, nie są dobre dla mieszkańców Gdańska będziemy jednoznacznie krytykować. Dzisiaj jest święto demokracji, dziś dowiedzieliśmy się kto będzie kapitanem morskiego miasta Gdańsk. Jeszcze raz gratulujemy. Szanujemy to, że pani prezydent Dulkiewicz zamierza wykonywać swoją funkcję w oparciu o lata rządów prezydenta Adamowicza. O tym pani Dulkiewicz wielokrotnie wspominała w kampanii wyborczej. Jako radni opozycyjni, jako radni reprezentujący dużą część mieszkańców Gdańska docenialiśmy cienie prezydentury prezydenta Adamowicza. Dlatego mamy nadzieję, że jest szansa na nowe otwarcie, że Gdańsk będzie naprawdę miastem otwartym dla wszystkich. Dlatego mamy do pani prezydent Dulkiewicz pięć pytań. Jeżeli pani prezydent Dulkiewicz odpowie twierdząco na te pytania to w naszych oczach będzie świadczyło, że pani Dulkiewicz naprawdę jest gotowa poprawić jakość samorządności w Gdańsku.

5 pytań do Prezydent Aleksandry Dulkiewicz

I. Czy nowe władze Gdańska zerwą z patologią polegającą na tym, że członkowie rodzin wysoko postawionych urzędników czerpią korzyści z piastowania stanowisk w przedsiębiorstwach podległych Miastu Gdańsk, bądź z prowadzenia interesów z miastem i zależnymi od niego spółkami?

II. Czy nowe władze Gdańska zerwą z zasadą pozwalającą na to, by we władzach spółek z dominującym udziałem miasta Gdańska zasiadały osoby, na których ciążą zarzuty karne popełnienia poważnych przestępstw?

III. Czy prezydent Gdańska zrezygnuje z zasiadania w radach nadzorczych podległych miastu? Czy zabroni Pani urzędnikom w randze zastępcy prezydenta zasiadania w tych radach?

IV. Czy Gdańsk zerwie wreszcie z nietransparentnym, całkowicie przestarzałym sposobem prowadzenia relacji z biznesem, szczególnie zaś z deweloperami? Czy mieszkańcy będą mogli wreszcie mieć dostęp do wszystkich informacji dotyczących tych interesów?

V. Czy zatrzymany zostanie proces upolityczniania gdańskiego samorządu, objawiający się m.in. finansowaniem ze środków publicznych przedsięwzięć o wyraźnie politycznym, dzielącym społeczeństwo charakterze?

Powiązane tematycznie

50-lat działalności Muzeum Gdańska. Jego początki były…

Redakcja

Opiekun środowiskowy, asystent osoby z niepełnosprawnością – poszukiwani od zaraz

Redakcja

Premier: W walce z koronawirusem musimy utrzymać dystans społeczny

Homo Politicus

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie