Kultura Za miedzą

29.04 Jaki Teatr Miniatura?, Duża Scena Teatru Miniatura

Gdańsk Wrzeszcz - Teatr Miniatura //Wikimedia Commons

Jakiego Teatru Miniatura potrzebujemy? Przy okazji konkursu na dyrektora Miejskiego Teatru Miniatura wraz z Fundacją Pomysłodalnia zapraszamy na debaty poświęcone wizji teatru lalkowego w Gdańsku.

Poniżej info o debacie drugiej, poświęconej już konkretnie Teatrowi Miniatura o raz zapis debaty pierwszej.

29 kwietnia 2019 (poniedziałek), godz. 18.00 | Duża Scena Teatru Miniatura

JAKI TEATR MINIATURA?

Rozmowa z udziałem Anny Jazgarskiej (krytyk teatralna), Tomasza Valldal-Czarneckiego (dyrektor Teatru Komiedii Valldal) i Michała Tramera (dyrektor Teatru lalki Tęcza w Słupsku). Prowadzenie: Piotr Wyszomirski (Fundacja Pomysłodalnia)

Po ośmiu latach prowadzenia zespołu Romuald Wicza-Pokojski kończy swoją misję w Miniaturze. Zmiana na stanowisku dyrektora zawsze jest trudnym momentem, ale i okazją do rozmowy. Tym bardziej, że wszystko wskazuje na to, że będzie to prawdziwy, uczciwy, otwarty konkurs. Organizator zadbał, by zapisy w regulaminie nie były ograniczeniem i dawały szanse na start kandydatom z różnym doświadczeniem. Gdańsk i Miniatura zasługują na najlepsze rozwiązania i tworzą ku temu okoliczności. Warto towarzyszyć tej sytuacji, warto ją wzbogacić o konteksty i dyskurs.

W poniedziałek 8 kwietnia o 17.00 w Miniaturze odbyła się pierwsza rozmowa „Teatr dla dzieci, młodzieży i…”, podczas której o polskim teatrze lalkowym i dziecięco-młodzieżowym rozmawiali specjaliści z Polski: Izabella Nowacka z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Zbigniew Prażmowski, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu i Marek Waszkiel, historyk teatru lalek, krytyk teatralny i pedagog. W drugiej debacie „Jaki teatr Miniatura”, 29 kwietnia o 18.00, udział wezmą: Anna Jazgarska – krytyczka (teatralny.pl), Tomasz Valldal-Czarnecki – dyrektor Teatru Komedii Valldal w Gdyni, reżyser oraz Michał Tramer – dyrektor Teatru Lalki Tęcza w Słupsku, reżyser. Tym razem porozmawiamy o dotychczasowym dorobku Miniatury oraz w jakim kierunku teatr powinien zmierzać. Oba spotkania poprowadzi Piotr Wyszomirski z Fundacji Pomysłodalnia. Do dyskusji zapraszamy też widzów i sympatyków teatru, zespół Miniatury, urzędników, akademików, studentów i krytyków.

Cykl debat inauguruje program Fundacji Pomysłodalnia „Bo teatr jest najważniejszy”. Teatr jako miejsce spotkania wielu sztuk, teatr wsłuchany w lokalność i wszechstronnie korespondujący z rzeczywistością, otwarty na dyskurs, poszukiwania i pamiętający o naszej tożsamości jest najważniejszy. O takim teatrze i z takim teatrem warto i trzeba rozmawiać, taki teatr jest potrzebny nam wszystkim, taki teatr zasługuje na uważność i jak najlepsze poznanie.

Powiązane tematycznie

W Potęgowie powstanie Akademia przedszkolaka

Redakcja

Filmy otwarcia 44. FPFF

Kultura i rozrywka

Interaktywny Wawel Truck w Gdyni

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie