PGZ Stocznia Wojenna
PGZ Stocznia Wojenna
Biznes Morskie sprawy

PGZ Stocznia Wojenna sprzedaje grunty

PGZ Stocznia Wojenna zdecydowała się przeprowadzić sprzedaż w drodze przetargu terenów należących do spółki tzw. części wschodniej, oferty można składać do 11 maja. Stocznia liczy na 85 milionów złotych netto. 

Chodzi o teren położony na Oksywiu o powierzchni 7 hektarów podzielonym na działki zlokalizowane bezpośrednio przy nabrzeżu północnym w basenie IX Portu Gdynia. Znajdują się na nich m.in. budynki biurowe, hale magazynowe i produkcyjne oraz drogi i infrastruktura energetyczna.

Cena wywoławcza atrakcyjnie usytuowanej nieruchomości z bezpośrednim dostępem do morza to 85 milionów złotych netto, a wadium sięga 10% oferowanej ceny. Jedynym kryterium będzie zaoferowana kwota. Stocznia środki uzyskane ze sprzedaży zamierza zainwestować w budowę nowej hali produkcyjnej i tym samym relokację niektórych najbardziej oddalonych celem optymalizacji cyklu i czasu produkcji

Nabywca przejmie prawa użytkowania wieczystego do nieruchomości gruntowych wraz z prawem własności do budynków, budowli oraz wszelkiej infrastruktury położonej na tzw. terenie wschodnim Stoczni Wojennej. To m.in. budynki biurowe, magazyny i infrastruktura energetyczna oraz drogowa. Przyszły inwestor będzie mógł zorganizować na przykład działalność produkcyjną, portową, ale także polegającą na wynajmie powierzchni biurowych.

fot. PGZ SW

źródło: http://pgzsw.com.pl/index/

c.m

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie