Kosztowne imprezy
Na sygnale Przepisy i zarządzenia

Kosztowne imprezy

W dniu 4 kwietnia br. gdyńscy policjanci pojechali na interwencję gdzie grupa ludzi zorganizowała sobie imprezę na balkonie. Na miejscu zastano 10 osób, które zgromadziły się wbrew obowiązującemu zakazowi.

Za niedostosowanie się do przepisów wszyscy zostali ukarani mandatami po 500 zł. W tym samym miejscu, następnego dnia zbagatelizowali powagę sytuacji związaną z epidemią koronawirusa i również zorganizowali imprezę. Tym razem podczas interwencji wylegitymowano 14 osób, z których 13 stanie przed sądem, a organizator imprezy otrzymał karę pieniężną w kwocie 10 tys. zł, którą nałożył Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Słoneczna pogoda, którą mieliśmy w minioną niedzielę, zachęcała do wyjścia na świeże powietrze. Jak zauważyli gdyńscy policjanci, większość mieszkańców stosuje się do wydanych zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Niestety jednak są osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają nie tylko zdrowie swoje ale i innych. Takim brakiem odpowiedzialności wykazało się kilku mieszkańców Gdyni. Policjanci interweniowali w stosunku do pięciu osób, które złamały zakaz dotyczący wchodzenia do lasu, za co na wszystkich nałożono mandaty karne. Natomiast dwóch mężczyzn uznało, że zrobią sobie imprezę na schodach klatki schodowej. Jeden z mężczyzn został pouczony, pozostali dwaj zostali ukarani mandatami karnymi.

Przypominamy, że do odwołania, każda osoba do 18 roku życia nie może wyjść z domu bez opieki. Obowiązuje również zakaz przebywania na terenach zielonych, m.in. parków, bulwarów, zieleńców czy też lasów. Funkcjonariusze apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń.

Źródło: KMP Gdynia

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie