100 drzew na 100-lecie Policji
Ekologia Na sygnale

100 drzew na 100-lecie Policji

W ostatni piątek (18.10 br.) policjanci z gdyńskiej komendy przeprowadzili akcję „100 drzew na 100-lecie Policji”. W trakcie wydarzenia policjanci posadzili 100 dębów z okazji obchodów 100-lecia powstania Policji Państwowej.

W 2019 roku obchodzimy 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. Dokładnie 24 lipca 1919 roku Sejm Ustawodawczy uchwalił ustawę o Policji Państwowej. Stała się ona symbolem wolnej Polski, która wróciła na mapy Europy i świata po 123 latach zaborów. Od tego czasu niezmiennie troszczy się o ochronę bezpieczeństwa, ładu i porządku publicznego.

W celu uczczenia tej wyjątkowej rocznicy policjanci z gdyńskiej komendy wraz z przedstawicielami NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych oraz Nadleśnictwa Gdańsk przeprowadzili akcję „100 drzew na 100-lecie Policji”. W trakcie akcji posadzonych zostało 100 dębów na terenie Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo” w Gdyni.

KMP Gdynia /własne

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie