Image default
Pozarządowi Z Gdyni

Tradycyjna gdyńska Wigilia u Franciszkanów

 W poniedziałek, 24 grudnia, w dolnym kościele oo. Franciszkanów odbyła się, organizowana przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, wigilia dla samotnych i potrzebujących. Nikt nie wyszedł z niej z pustymi rękoma.

Po kolacji gościom rozdano świąteczne paczki. W wieczerzy wzięli też udział: wiceprezydenci Michał Guć i Marek Łucyk, przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska i gdyńscy radni.

Na wigilijnym stole znalazły się tradycyjne potrawy m.in: barszcz z pasztecikiem, ryba po grecku, kotlety rybne, kapusta z grzybami i słodkie wypieki.

Nie obyło się też bez prezentów. Gościom wigilijnej wieczerzy rozdano paczki. Znalazły się w nich m.in.: słodycze, konserwy, pasztety oraz barszcz czerwony.

Najmłodsi również nie odeszli z pustymi rękoma. Otrzymali maskotki zebrane podczas akcji „Podziel się pluszakiem”.

Wigilia nie mogłaby się odbyć, gdyby nie pomoc wolontariuszy: harcerzy ZHR, Fundacji Zmian Społecznych „Kreatywni”, Centrum Aktywności Seniora, Caritasu oraz gdynian, którzy tego dnia przybyli, aby włączyć się w przygotowania.

Wigilia dla samotnych i potrzebujących // fot. Dawid Linkowski

Magdalena Czernek / UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Psie piękności na wybiegu

Redakcja

Świętojańska pod znakiem dobrej kuchni

Redakcja

Gdynianki zorganizowały kampanię przeciwko depresji

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie