Image default
Kultura Za miedzą

Polska Filharmonia Kameralna Sopot jedzie do Wiednia!

Muzycy PFK  Sopot pod dyrekcją Maestro Wojciecha Rajskiego 12 stycznia 2019 r. wystąpi w słynnej Grosse Saal, zwanej Złotą Salą Musikverein w Wiedniu – doskonale znanej ze słynnych, transmitowanych na cały świat przez telewizję  koncertów noworocznych wiedeńskich filharmoników.

Nie lada gratką będzie więc koncert sopocki, 10 stycznia, podczas którego artyści zaprezentują taki sam repertuar, jaki w Wiedniu.

– Musikverein to bez wątpienia jeden z najbardziej prestiżowych adresów na koncertowej mapie Europy – mówi Maestro Rajski. – Jestem przekonany, że styczniowy koncert będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w działalności koncertowej naszego zespołu. Zaproszenie do występu w Wiedniu to dla nas wyróżnienie i wyzwanie, by zaprezentować się wymagającej publiczności z jak najlepszej strony. To także potwierdzenie, że Polska Filharmonia Kameralna Sopot cieszy się niezmiennie od wielu lat uznaniem i wysoką pozycją artystyczną na europejskim rynku muzycznym.

Sopoccy filharmonicy wykonają w Wiedniu VI Symfonię Franza Schuberta, Uwerturę do Tworów Prometeusza op. 43 oraz Koncert fortepianowy nr 5 Ludwiga van Beethovena.

Solistą koncertu będzie jeden z najciekawszych pianistów młodego pokolenia – Alexander Krichel, laureat prestiżowego tytułu „Newcomer of the Year” ECHO Klassik. Sopockiej publiczności artysta znany przede wszystkim z płyty „Chopin Hummel Mozart”, wydanej przez SONY Classic, na której występuje z Polską Filharmonią Kameralną Sopot.

Koncert sopockich filharmoników w Wiedniu jest już od dawna wyprzedany, ale dla wszystkich sopockich melomanów PFK Sopot przygotowało miłą muzyczną niespodziankę. Przed wyjazdem do Musikverein,

10 stycznia o godz. 18.00, nasi artyści wystąpią w specjalnym Koncercie wiedeńskim w Sali Koncertowej PFK Sopot i zaprezentują się w takim samym programie, jak w Wiedniu.

Bilety w cenie 25 zł normalny, 15 zł ulgowy do nabycia online na stronie pfksopot.interticket.pl, a także w Informacji Turystycznej Sopot oraz w miarę dostępności miejsc na godzinę przed koncertem.

Musikverein Goldener Saal fot. Wikimedia Commons

Źródło: Sopot.pl

Powiązane tematycznie

Wielki bal karnawałowy

Adamowicz symbolem śmierci jedności społeczeństwa

Redakcja

Masz pomysł na kulturalne wydarzenie? Zgłoś się do IKM i zyskaj nawet 4 tysiące złotych

Kultura i rozrywka

Wpisz komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej Akceptuję Wyjaśnienie