Ciekawostki Na zdrowie Z Gdyni

Mikołaj ze szklanego ekranu

aktor Sebastian Stankiewicz, fot. Kamil Złoch
aktor Sebastian Stankiewicz, fot. Kamil Złoch

O tym, że święta są dla każdego, niezależnie od tego, czy przebywa w rodzinnym domu, czy szpitalu przypominają co roku pacjentom szpitala w gdyńskim Redłowie aktorzy. I tym razem do podopiecznych dwóch oddziałów zajrzał wyjątkowy Mikołaj, w którego wcielił się Sebastian Stankiewicz.

Spędzają całe dnie na szpitalnym oddziale, nie mając pewności, czy uda im się trafić na święta do rodzinnego domu – mali pacjenci chirurgii dziecięcej i oddziału pediatrycznego Szpitala Morskiego im. PCK w gdyńskim Redłowie mieli dziś wyjątkowe spotkanie ze świątecznym gościem. Święty Mikołaj zawitał do ponad 20 podopiecznych na obu oddziałach, wręczając im drobne upominki i… dobry nastrój.

W rolę Mikołaja wcielił się tym razem Sebastian Stankiewicz – kabareciarz, aktor filmowy, serialowy i teatralny, mający na swoim koncie już kilkadziesiąt epizodów w popularnych produkcjach, wymieniając chociażby seriale „Barwy Szczęścia” czy „Singielka” i poboczne role w wielu filmach fabularnych.

– Przyjechałem na zaproszenie mojego serdecznego przyjaciela z fundacji Przemek Dzieciom. Dzisiaj jestem ja, wcześniej był mój przyjaciel z Kabaretu na Koniec Świata, aktor Wojtek Solarz. To ważne, żeby po prostu robić takie rzeczy. Nawet nie wiem jak to powiedzieć, bo wydaje mi się, że tak po prostu trzeba – wyjaśnia Sebastian Stankiewicz, aktor wcielający się w św. Mikołaja. – Mikołajem ostatnio byłem w serialu „Barwy Szczęścia”, potem nagrywałem jeszcze piosenkę w „La La Poland”, nowym programie kabaretowym, a kiedyś jako aktor bardzo często dorabiałem w roli Mikołaja, będąc jeszcze w szkole teatralnej. Chciałbym, żebyście wszyscy wierzyli, że prawdziwy Mikołaj istnieje, siedzi sobie w Laponii i jeździ co roku rozdawać prezenty 

– mówi aktor.

Spotkanie było możliwe dzięki współpracy Szpitali Pomorskich ze znaną Fundacją Przemek Dzieciom, która w swoich akcjach często korzysta z pomocy znanych aktorów.

– Współpracujemy z Fundacją Przemek Dzieciom od ponad półtora roku i Mikołaj z tej fundacji zawitał do nas po raz drugi. To akcja, która ma na celu tak naprawdę wywołanie uśmiechu dziecka, bo to ono jest najważniejsze na każdym z oddziałów, czy pediatrycznym, czy chirurgii dziecięcej. Dzisiaj odwiedzamy nie tylko szpital w Redłowie, jedziemy też do szpitala w Wejherowie 

– mówi Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Szpitali Pomorskich.

Dzieci przebywające na oddziałach redłowskiego Szpitala Morskiego im. PCK otrzymały od Mikołaja drobne upominki, m.in. pluszaki oraz kredki i kolorowanki.

Świętym Mikołajem dla młodych pacjentów redłowskiego szpitala był w tym roku aktor Sebastian Stankiewicz, fot. Kamil Złoch

Autor: Kamil Złoch / UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Kradzież tożsamości będzie misją niemożliwą

Redakcja

Podejrzano gigantyczne uczty czarnych dziur!

Redakcja

Katowiccy lekarze uczą kardiologów z zagranicy naprawiać zastawki serca

dr. Zdrówko

Wpisz komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej Akceptuję Wyjaśnienie