Image default
Z Gdyni

Czekamy na święta #wGdyni

Czy Gdynia już weszła w świąteczny klimat? Od czwartkowego popołudnia możemy z całą pewnością powiedzieć, że tak! Gdyńskie mikołajki na Placu Grunwaldzkim przyciągnęły tłumy mieszkańców, a oprócz wjazdu św. Mikołaja miasto rozbłysło świątecznymi iluminacjami.

Odliczanie do Bożego Narodzenia czas zacząć! Gdynia, jak co roku, weszła w świąteczny klimat w dzień, w którym obchodzimy tzw. mikołajki. Plenerowe spotkanie z Mikołajem na Placu Grunwaldzkim przyciągnęło tłumy mieszkańców, którzy poświęcili popołudnie na wspólne cieszenie się przedświąteczną atmosferą. Było głośno, radośnie i kolorowo. Jednocześnie symbolicznie odpalono iluminacje i miejską choinkę.

– Jak co roku zawitał do nas niesamowity gość, Święty Mikołaj. Mieliśmy okazję uroczyście rozpocząć przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Zapaliliśmy także wszystkie lampki, które świecą się już w całym mieście. Wcześniej mieliśmy okazję odpalić iluminacje także w dzielnicach Gdyni. Mamy piękną choinkę, która stoi pod urzędem, dzisiaj rozdajemy jeszcze pierniki, można zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem. Klimat świąt w mieście już się rozpoczął

– mówił Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Oprócz Mikołaja, który skupił się szczególnie na najmłodszych mieszkańcach Gdyni, przygotowano też inne atrakcje.

Oczekiwanie na kluczowe pytanie „czy byliście grzeczni?” umilała gorąca czekolada, szczudlarze i zespół pomocników Mikołaja z Bałtyckiego Teatru Różnorodności, a o muzyczną oprawę wydarzenia zatroszczyli się podopieczni Teatru Muzycznego Junior.

Na koniec – wspomniane światełka.

Uruchomiono iluminacje na gdyńskich ulicach, w tym na Placu Grunwaldzkim. Kolorowe lampki można podziwiać także na ulicy Świętojańskiej, Starowiejskiej, skwerze Kościuszki, alei Zwycięstwa, przy ul. Morskiej, na Placu Kaszubskim i Placu Konstytucji. Większość z nich nawiązuje do gdyńskiej, morskiej tożsamości, ale nie brakuje też akcentów wyjątkowo świątecznych. Pełnią kolorów zamieniła się też 17-metrowa miejska choinka przed budynkiem urzędu, a na moment rozświetliło się także niebo.

Przypomnijmy, że z kolei już w środowe popołudnie oficjalnie uruchomiono świąteczne iluminacje w dzielnicach – w tym wypadku Cisowej i Chyloni. Biało-niebieskie żagle zaświeciły się również na Obłużu, Oksywiu i Pogórzu.

fot. M. Czarniak

Kamil Złoch / UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Uruchomimy darmowy autobus, rozdamy gdyńskie flagi

Redakcja

Ruszyły dotacje i szkolenia dla bezrobotnych

Redakcja

Miej wpływ na zmiany w rejonie rezerwatu „Kępa Redłowska”

Redakcja

Wpisz komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej Akceptuję Wyjaśnienie