Polityka

Czarzasty: stała pula wyborców „ANTY-PIS” się nie zwiększy

Marsz 11. Listopada Kod Niepodległości
Marsz 11. Listopada Kod Niepodległości

– Jeżeli stały elektorat SLD jest na poziomie 1,2 mln wyborców, to jeżeli spór w Polsce rośnie i w związku z tym frekwencja też rośnie, to 1,2 mln głosów przekłada się na 6,7 proc. w wyborach. Jeśli frekwencja będzie na poziomie 50 proc. da nam to 8 proc. w wyborach – powiedział Włodzimierz Czarzasty w programie „Onet Opinie”, komentując sondaże z ostatnich dni.

– Elektorat Biedronia wcale nie trafia do ludzi, którzy nie poszli do tej pory na wybory. Zabiera trochę PO i partii Razem, zabiera tez wolnościowcom od Kukiz 15′. To są ludzie, którzy kiedyś głosowali na Palikota – stwierdził lider SLD.

Czarzasty przekonywał, że pula głosów na partie opozycyjne wynosi ok 40 proc. – Stała pula wyborców „anty-PiS” się nie zwiększy – powiedział. – Umowna opozycja ma 40 proc. poparcia i jest to podzielone na cztery partie. Przy podziale na pięć partii nie będzie miała 44 proc. To ściema – stwierdził przewodniczący Sojuszu.

SLD

Powiązane tematycznie

Miller: żadnej taryfy ulgowej w stosunku do Komisji Europejskiej

Homo Politicus

Zarobki europosłów: wynagrodzenie, diety i świadczenie emerytalne

Homo Politicus

Stanowisko marszałka Mieczysława Struka dotyczące kontroli CBA

Homo Politicus

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie